Kopernik

Wellensteyn - moda i funkcjonalność

Welllenstyen jest obecnie wiodącym w Niemczech a także w całej Europie producentem modnych, a zarazem funkcjonalnych kurtek dla kobiet i mężczyzn. 

Marka wykorzystuje innowacyjne materiały i technologie by tworzyć ubrania najwyższej jakości, wyszukane i wygodne w użytkowaniu. Ciągłe ulepszenia w materiałach, funkcjonalności i modnym stylu stanowią od pokoleń codzienne wyzwania dla tworzących ubrania WELLENSTEYN. Właściciel, który kilka razy do roku odwiedza miejsca produkcji, czuwa osobiście nad utrzymaniem najwyższych standardów kroju i jakości!

W kolekcji obecnie znajduje sie ponad 500 modeli , w ponad 1.400 wariacjach kolorystycznych i materiałowych. Tak szeroka kolekcja jest absolutnie wyjątkowa na skalę światową. W naszym salonie znajdziecie większośc dostępnych modeli.

Historia marki Wellensteyn

Marka WELLENSTEYN została założona w roku 1952 przez Adolfa Wuttke. Klienci Adolfa Wuttke - niemieccy stoczniowcy - od zawsze należeli do tych, którzy potrzebowali najbardziej wytrzymałych, odpornych i przetrwających pracę w każdych warunkach ubrań roboczych. U Wuttkego w Hamburgu szyto m. in. ubrania na miarę z ciężkiego, woskowanego płótna żaglowego, tzw. „Deutschleder”. Z tej działalności rozwinęła się produkcja funkcjonalnych ubrań ochronnych nadających się do pracy na wzburzonym morzu i przy każdej pogodzie. Wykorzystując zebraną przez wiele lat wiedzę o wymaganiach co do jakości i ergonomii idealnych ubrań roboczych, Thomas Wuttke dołączył do przedsiębiorstwa w 1986 roku i rozpoczął tworzenie nowej generacji kurtek miejskich. 

W tej chwili Wellensteyn jest znaną na całym świecie marką premium. Jest synonimem jakości, funkcjonalności i wyjątkowej wytrzymałości.